Iğdır Hurdacı

Iğdır hurdacı konusu, hurdaya çıkmış olan eşyalarını satmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Hurdacılık hem çevre temizliğinde katkı sağlamakta, hem de ekolojik dengenin korumasında önemli katkılar sağlayan bir sektör olmaktadır. Iğdır’da hurda toplama işinde nakliyeler ise her zaman hurdacılar tarafından yapılmaktadır.

Iğdır’da hurda değeri taşıyan bütün materyaller seyyar olarak ya da kamyonetle yerlerinden alınmaktadır. Iğdır hurdacıları her zaman bu işi bilen ve deneyimli olan personellerle çalışmaktadır. Iğdır toplanan hurdalar içerisinde genel olarak kâğıt hurdaları, metal hurdaları, maden hurdaları, plastik hurdaları, cam hurdaları ve elektronik hurdaları bulunmaktadır.

Iğdır Hurda Fiyatları

Iğdır ili sınırlarında hurda fiyatları, hurdaların sahip oldukları özelliklere ve taşıdıkları değerlere göre belirlenmekte olup, bu fiyatlar üzerinden her zaman hurda alım ve satım işleri yapılmaktadır. Günümüzde hurdacılık işinde sadece hurda toplama değil, ayrıştırma, temizleme ve sınıflandırılan hurdaların geri dönüşüm tesislerine ve fabrikalarına sevki de, hurdacılar tarafından sağlanmaktadır. Buna bağlı olarak Iğdır ilinde fiyat olarak en çok değer gören hurda çeşitleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Hurdaya çıkmış olan elektrik ve su saatleri
  • Her türlü demir hurdası
  • Tel şeklinde olan alüminyum malzemeleri
  • Bakır kablolar
  • Hurdaya çıkmış akü çeşitleri
  • Alüminyum materyalleri
  • Krom ihtiva eden malzemeler
  • Radyatör petekleri
  • İnşaat demirleri

Iğdır Hurda Alan Yerler

Iğdır ilinde hurda alan yerler il sınırları içerisinde yer almakta olup, düzenli olarak bu hurdacılar toplama işlerini yapmaktadır. Iğdır’da hurdacılık en çok tercih edilen mesleklerden birisi olmaktadır. Iğdır’da bulunan hurdacılar kendilerine ait olan kamyonetlerle hurdaları toplamaktadır. Buna bağlı olarak Iğdır hurdacıları, hurda değeri taşıyan bütün ürünleri, eşyaları ve materyalleri evlerden, fabrikalardan, inşaat sahalarında ve çeşitli iş yerlerinden toplamaktadır. Bu hurdaların toplanma işleri tamamlandıktan sonra hurdaların temizlenmesi ve ayrıştırılması da, Iğdır hurdacılarına ait olmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Call Now Buttonhemen ara hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı hurdacı